Gibson 2016 Limited Run SG Dark 7 - Ebony - Used
This Gibson 2016 Limited Run SG Dark 7 is in very good condition with a scratch in the finish on the back.
Specs
| Body Material: | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Richlite |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.969" |
| Bridge Pick-up: | Seymour Duncan SH-4 |
| Neck Pick-up: | Seymour Duncan SH-1n |
| Bridge: | Tun o matic |
| Finish: | Ebony |
| Case: | Hard Shell |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Gibson 2016 Limited Run SG Dark 7 - Ebony - Used
Gibson 2016 Limited Run SG Dark 7 - Ebony - Used
This Gibson 2016 Limited Run SG Dark 7 is in very good condition with a scratch in the finish on the back.
Specs
| Body Material: | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Richlite |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.969" |
| Bridge Pick-up: | Seymour Duncan SH-4 |
| Neck Pick-up: | Seymour Duncan SH-1n |
| Bridge: | Tun o matic |
| Finish: | Ebony |
| Case: | Hard Shell |
Original: $1,269.99
-65%$1,269.99
$444.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Gibson 2016 Limited Run SG Dark 7 is in very good condition with a scratch in the finish on the back.
Specs
| Body Material: | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Richlite |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.969" |
| Bridge Pick-up: | Seymour Duncan SH-4 |
| Neck Pick-up: | Seymour Duncan SH-1n |
| Bridge: | Tun o matic |
| Finish: | Ebony |
| Case: | Hard Shell |























