Taylor 320E Mahogany Dreadnought - Shaded Edgeburst
Specs
| Body Top: | Tropical Mahogany |
| Body Back/Sides | Tasmanian Blackwood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | Dreadnought |
| Scale Length: | 24-7/8" |
| Bracing: | Standard with Relief Rout |
| Nut: | 1-3/4" Tusq Nut |
| Electronics: | Expression System 2 |
| Case: | Taylor Deluxe Hardshell Brown |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Taylor 320E Mahogany Dreadnought - Shaded Edgeburst
Taylor 320E Mahogany Dreadnought - Shaded Edgeburst
Specs
| Body Top: | Tropical Mahogany |
| Body Back/Sides | Tasmanian Blackwood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | Dreadnought |
| Scale Length: | 24-7/8" |
| Bracing: | Standard with Relief Rout |
| Nut: | 1-3/4" Tusq Nut |
| Electronics: | Expression System 2 |
| Case: | Taylor Deluxe Hardshell Brown |
Original: $1,899.00
-65%$1,899.00
$664.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Tropical Mahogany |
| Body Back/Sides | Tasmanian Blackwood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | Dreadnought |
| Scale Length: | 24-7/8" |
| Bracing: | Standard with Relief Rout |
| Nut: | 1-3/4" Tusq Nut |
| Electronics: | Expression System 2 |
| Case: | Taylor Deluxe Hardshell Brown |























