Squier Affinity Series Jazzmaster HH - Rosewood - Artic White
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | 1-Piece Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Standard Humbucking |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Standard Humbucking |
| Scale Length: | 25.5" |
| Bridge: | 6-Saddle Non-Tremolo |
| Finish | Artic White |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Squier Affinity Series Jazzmaster HH - Rosewood - Artic White
Squier Affinity Series Jazzmaster HH - Rosewood - Artic White
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | 1-Piece Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Standard Humbucking |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Standard Humbucking |
| Scale Length: | 25.5" |
| Bridge: | 6-Saddle Non-Tremolo |
| Finish | Artic White |
| Case: | None |
Original: $329.99
-65%$329.99
$115.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | 1-Piece Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Standard Humbucking |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Standard Humbucking |
| Scale Length: | 25.5" |
| Bridge: | 6-Saddle Non-Tremolo |
| Finish | Artic White |
| Case: | None |














