Reverend Warhawk 390 - Gunmetal
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Three-Peice Korina |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | CP90 |
| Middle Pick-up: | CP90 |
| Neck Pick-up: | CP90 |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Bigsby B-50 with Roller Bridge |
| Finish | Gunmetal |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Warhawk 390 - Gunmetal
Reverend Warhawk 390 - Gunmetal
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Three-Peice Korina |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | CP90 |
| Middle Pick-up: | CP90 |
| Neck Pick-up: | CP90 |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Bigsby B-50 with Roller Bridge |
| Finish | Gunmetal |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Three-Peice Korina |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | CP90 |
| Middle Pick-up: | CP90 |
| Neck Pick-up: | CP90 |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Bigsby B-50 with Roller Bridge |
| Finish | Gunmetal |
| Case: | None |














