Reverend Jetstream HB - Roasted Neck - Midnight Black
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | HA5 |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Jetstream HB - Roasted Neck - Midnight Black
Reverend Jetstream HB - Roasted Neck - Midnight Black
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | HA5 |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |
Original: $1,099.00
-65%$1,099.00
$384.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | HA5 |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |














