Reverend Eastsider T - Satin Tobacco Burst
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Bridge Pick-up: | Talnico |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Talnico |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish | Satin Tobacco Burst |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Eastsider T - Satin Tobacco Burst
Reverend Eastsider T - Satin Tobacco Burst
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Bridge Pick-up: | Talnico |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Talnico |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish | Satin Tobacco Burst |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Bridge Pick-up: | Talnico |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Talnico |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish | Satin Tobacco Burst |
| Case: | None |














