Reverend Double Agent OG - Coffee Burst Flame Maple
The Double Agent OG (Original Guitar) is back! It has the same Humbucker/P90 pickups, but on a single cutaway body, with a tuneomatic bridge and stop tail. Now, hardtail fans can switch seamlessly from powerful to cool. And when the pickups are combined, the tone is a unique depth-meets-twang unlike anything else.
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Bridge Pick-up: | Special H |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP-90 |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Coffee Burst Flame Maple |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Double Agent OG - Coffee Burst Flame Maple
Reverend Double Agent OG - Coffee Burst Flame Maple
The Double Agent OG (Original Guitar) is back! It has the same Humbucker/P90 pickups, but on a single cutaway body, with a tuneomatic bridge and stop tail. Now, hardtail fans can switch seamlessly from powerful to cool. And when the pickups are combined, the tone is a unique depth-meets-twang unlike anything else.
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Bridge Pick-up: | Special H |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP-90 |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Coffee Burst Flame Maple |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Double Agent OG (Original Guitar) is back! It has the same Humbucker/P90 pickups, but on a single cutaway body, with a tuneomatic bridge and stop tail. Now, hardtail fans can switch seamlessly from powerful to cool. And when the pickups are combined, the tone is a unique depth-meets-twang unlike anything else.
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Bridge Pick-up: | Special H |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP-90 |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Coffee Burst Flame Maple |
| Case: | None |














