Reverend Charger HB - Gunmetal
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Neck Shape: | Medium Oval |
| Fingerboard Radius: | 12” |
| Bridge Pick-up: | Special H |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Special H |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Gunmetal |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Charger HB - Gunmetal
Reverend Charger HB - Gunmetal
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Neck Shape: | Medium Oval |
| Fingerboard Radius: | 12” |
| Bridge Pick-up: | Special H |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Special H |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Gunmetal |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Neck Shape: | Medium Oval |
| Fingerboard Radius: | 12” |
| Bridge Pick-up: | Special H |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Special H |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Gunmetal |
| Case: | None |














