Reverend Airwave 12 String - Midnight Black
Specs
| Body Material: | Semi-Hollow Korina - Solid Spruce Top |
| Neck Material: | 5-Piece Korina/Walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | CP90 Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP90 Neck |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm" Boneite |
| Bridge: | Independent Intonation |
| Finish | Midnight Black |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Airwave 12 String - Midnight Black
Reverend Airwave 12 String - Midnight Black
Specs
| Body Material: | Semi-Hollow Korina - Solid Spruce Top |
| Neck Material: | 5-Piece Korina/Walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | CP90 Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP90 Neck |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm" Boneite |
| Bridge: | Independent Intonation |
| Finish | Midnight Black |
| Case: | None |
Original: $1,299.00
-65%$1,299.00
$454.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Semi-Hollow Korina - Solid Spruce Top |
| Neck Material: | 5-Piece Korina/Walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | CP90 Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP90 Neck |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm" Boneite |
| Bridge: | Independent Intonation |
| Finish | Midnight Black |
| Case: | None |














