Martin DRSG - Natural With Case
Specs
| Top Material: | Sitka Spruce |
| Back/Sides Material | Siris |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | FSC® Certified Richlite |
| Body Shape: | D-14 Fret |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Performing Artist |
| Scale Length: | 25.4" |
| Nut: | White Corian |
| Bracing: | Non-Scalloped X Brace |
| Electronics: | Fishman Sonitone |
| Finish: | Natural |
| Case: | Ply Hardshell |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Martin DRSG - Natural With Case
Martin DRSG - Natural With Case
Specs
| Top Material: | Sitka Spruce |
| Back/Sides Material | Siris |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | FSC® Certified Richlite |
| Body Shape: | D-14 Fret |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Performing Artist |
| Scale Length: | 25.4" |
| Nut: | White Corian |
| Bracing: | Non-Scalloped X Brace |
| Electronics: | Fishman Sonitone |
| Finish: | Natural |
| Case: | Ply Hardshell |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Top Material: | Sitka Spruce |
| Back/Sides Material | Siris |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | FSC® Certified Richlite |
| Body Shape: | D-14 Fret |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Performing Artist |
| Scale Length: | 25.4" |
| Nut: | White Corian |
| Bracing: | Non-Scalloped X Brace |
| Electronics: | Fishman Sonitone |
| Finish: | Natural |
| Case: | Ply Hardshell |























