Gibson Sheryl Crow Model 1 Southern Jumbo - Consignment
Specs
| Body Top: | Adirondack Red Spruce |
| Body Back/Sides | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Body Shape: | Southern Jumbo |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Electronics: | None |
| Case: | Hardshell |
Consignment
All gear is tested by our techs when taken in.
All Sales are Final.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2012 |
| Weight: | 4 lbs 2 oz |
| Blemishes: | Mild lacquer dipping in back seam |
| History: | Gibson Five Star Exclusive originally purchased new through Russo Music. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns











Gibson Sheryl Crow Model 1 Southern Jumbo - Consignment
Gibson Sheryl Crow Model 1 Southern Jumbo - Consignment
Specs
| Body Top: | Adirondack Red Spruce |
| Body Back/Sides | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Body Shape: | Southern Jumbo |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Electronics: | None |
| Case: | Hardshell |
Consignment
All gear is tested by our techs when taken in.
All Sales are Final.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2012 |
| Weight: | 4 lbs 2 oz |
| Blemishes: | Mild lacquer dipping in back seam |
| History: | Gibson Five Star Exclusive originally purchased new through Russo Music. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Adirondack Red Spruce |
| Body Back/Sides | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Body Shape: | Southern Jumbo |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Electronics: | None |
| Case: | Hardshell |
Consignment
All gear is tested by our techs when taken in.
All Sales are Final.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2012 |
| Weight: | 4 lbs 2 oz |
| Blemishes: | Mild lacquer dipping in back seam |
| History: | Gibson Five Star Exclusive originally purchased new through Russo Music. |























