Gibson Custom Joe Bonamassa BonaByrd - Signed - Used
Specs
| Body Material: | Ultra Light Mahogany with Maple Top |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Solid Indian Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 22" |
| Bridge Pick-up: | Custom Bucker |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Custom Bucker |
| Fret Size: | Medium |
| Scale Length: | 24.6" |
| Nut: | 1.687" Nylon |
| Finish | Nitro-Cellulose Antique Pelham Blue |
| Case: | Gibson Custom Shop Hardcase |
Used
All gear is tested by our techs
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2016 |
| Weight: | - |
| Blemishes: | Finish burn from stand on either side of headstock |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Gibson Custom Joe Bonamassa BonaByrd - Signed - Used
Gibson Custom Joe Bonamassa BonaByrd - Signed - Used
Specs
| Body Material: | Ultra Light Mahogany with Maple Top |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Solid Indian Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 22" |
| Bridge Pick-up: | Custom Bucker |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Custom Bucker |
| Fret Size: | Medium |
| Scale Length: | 24.6" |
| Nut: | 1.687" Nylon |
| Finish | Nitro-Cellulose Antique Pelham Blue |
| Case: | Gibson Custom Shop Hardcase |
Used
All gear is tested by our techs
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2016 |
| Weight: | - |
| Blemishes: | Finish burn from stand on either side of headstock |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Ultra Light Mahogany with Maple Top |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Solid Indian Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 22" |
| Bridge Pick-up: | Custom Bucker |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Custom Bucker |
| Fret Size: | Medium |
| Scale Length: | 24.6" |
| Nut: | 1.687" Nylon |
| Finish | Nitro-Cellulose Antique Pelham Blue |
| Case: | Gibson Custom Shop Hardcase |
Used
All gear is tested by our techs
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2016 |
| Weight: | - |
| Blemishes: | Finish burn from stand on either side of headstock |














