Fender MIJ Midnight Telecaster
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Fret Size: | Vintage |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1.650" - Bone |
| Bridge Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Tele® |
| Neck Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Tele® |
| Bridge: | 3-Saddle Vintage-Style Strings-Through-Body Tele® with Threaded Saddles |
| Finish: | Midnight |
| Case: | Gig Bag |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Fender MIJ Midnight Telecaster
Fender MIJ Midnight Telecaster
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Fret Size: | Vintage |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1.650" - Bone |
| Bridge Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Tele® |
| Neck Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Tele® |
| Bridge: | 3-Saddle Vintage-Style Strings-Through-Body Tele® with Threaded Saddles |
| Finish: | Midnight |
| Case: | Gig Bag |
Original: $899.99
-65%$899.99
$315.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Fret Size: | Vintage |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1.650" - Bone |
| Bridge Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Tele® |
| Neck Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Tele® |
| Bridge: | 3-Saddle Vintage-Style Strings-Through-Body Tele® with Threaded Saddles |
| Finish: | Midnight |
| Case: | Gig Bag |














