Fender MIJ Midnight Precision Bass
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Fret Size: | Vintage |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1.650" - Bone |
| Middle Pick-up: | Vintage Split Single-Coil Precision Bass® |
| Bridge: | 4-Saddle Vintage-Style |
| Finish: | Midnight |
| Case: | Gig Bag |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Fender MIJ Midnight Precision Bass
Fender MIJ Midnight Precision Bass
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Fret Size: | Vintage |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1.650" - Bone |
| Middle Pick-up: | Vintage Split Single-Coil Precision Bass® |
| Bridge: | 4-Saddle Vintage-Style |
| Finish: | Midnight |
| Case: | Gig Bag |
Original: $799.99
-65%$799.99
$280.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Fret Size: | Vintage |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1.650" - Bone |
| Middle Pick-up: | Vintage Split Single-Coil Precision Bass® |
| Bridge: | 4-Saddle Vintage-Style |
| Finish: | Midnight |
| Case: | Gig Bag |























