Charvel Pro-Mod San Dimas Style 2 HH FR Ash - Natural
Specs
| Body Material: | Ash |
| Fingerboard Material: | Dark Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" to 16" Compound Radius |
| Bridge Pick-up: | Seymour Duncan® JB TB-4 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Seymour Duncan® ’59 SH-1N |
| Fret Size: | Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1.6875" |
| Bridge: | Floyd Rose® Double Locking Tremolo |
| Finish | Natural |
| Case: | none |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Charvel Pro-Mod San Dimas Style 2 HH FR Ash - Natural
Charvel Pro-Mod San Dimas Style 2 HH FR Ash - Natural
Specs
| Body Material: | Ash |
| Fingerboard Material: | Dark Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" to 16" Compound Radius |
| Bridge Pick-up: | Seymour Duncan® JB TB-4 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Seymour Duncan® ’59 SH-1N |
| Fret Size: | Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1.6875" |
| Bridge: | Floyd Rose® Double Locking Tremolo |
| Finish | Natural |
| Case: | none |
Original: $899.99
-65%$899.99
$315.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Ash |
| Fingerboard Material: | Dark Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" to 16" Compound Radius |
| Bridge Pick-up: | Seymour Duncan® JB TB-4 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Seymour Duncan® ’59 SH-1N |
| Fret Size: | Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1.6875" |
| Bridge: | Floyd Rose® Double Locking Tremolo |
| Finish | Natural |
| Case: | none |














