Squier Vintage Modified Mustang - Fiesta Red
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Duncan Designed™ MU-102B Mustang |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Duncan Designed™ MU-102N Mustang |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" PPS |
| Bridge: | Floating Bridge with Dynamic Vibrato Tailpiece |
| Finish | Fiesta Red |
| Case: | None |
| Classic Short-Scale Length with Vintage Tuners | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Squier Vintage Modified Mustang - Fiesta Red
Squier Vintage Modified Mustang - Fiesta Red
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Duncan Designed™ MU-102B Mustang |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Duncan Designed™ MU-102N Mustang |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" PPS |
| Bridge: | Floating Bridge with Dynamic Vibrato Tailpiece |
| Finish | Fiesta Red |
| Case: | None |
| Classic Short-Scale Length with Vintage Tuners | |
Original: $499.99
-65%$499.99
$175.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Duncan Designed™ MU-102B Mustang |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Duncan Designed™ MU-102N Mustang |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" PPS |
| Bridge: | Floating Bridge with Dynamic Vibrato Tailpiece |
| Finish | Fiesta Red |
| Case: | None |
| Classic Short-Scale Length with Vintage Tuners | |














