Squier Deluxe Jazzmaster with Tremolo - Rosewood - Candy Apple Red
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | 1-Piece Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Jazzmaster Single Coil |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Jazzmaster Single Coil |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1 11/16" White PPS |
| Bridge: | Jazzmaster Trem |
| Finish | Candy Apple Red |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Squier Deluxe Jazzmaster with Tremolo - Rosewood - Candy Apple Red
Squier Deluxe Jazzmaster with Tremolo - Rosewood - Candy Apple Red
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | 1-Piece Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Jazzmaster Single Coil |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Jazzmaster Single Coil |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1 11/16" White PPS |
| Bridge: | Jazzmaster Trem |
| Finish | Candy Apple Red |
| Case: | None |
Original: $649.99
-65%$649.99
$227.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Basswood |
| Neck Material: | 1-Piece Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Jazzmaster Single Coil |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Jazzmaster Single Coil |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 1 11/16" White PPS |
| Bridge: | Jazzmaster Trem |
| Finish | Candy Apple Red |
| Case: | None |














