Reverend Reeves Gabrels Dirtbike - Roasted Neck - Metallic Violet
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Three-Piece Korina |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | Reeves Gabrels |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Metallic Violet |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Reeves Gabrels Dirtbike - Roasted Neck - Metallic Violet
Reverend Reeves Gabrels Dirtbike - Roasted Neck - Metallic Violet
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Three-Piece Korina |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | Reeves Gabrels |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Metallic Violet |
| Case: | None |
Original: $1,099.00
-65%$1,099.00
$384.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Three-Piece Korina |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | Reeves Gabrels |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Metallic Violet |
| Case: | None |














