Reverend Lefty Buckshot Electric Guitar - Roasted Neck - Cream
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Width - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Greasy T |
| Neck Pick-up: | Revtron |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish: | Cream |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Reverend Lefty Buckshot Electric Guitar - Roasted Neck - Cream
Reverend Lefty Buckshot Electric Guitar - Roasted Neck - Cream
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Width - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Greasy T |
| Neck Pick-up: | Revtron |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish: | Cream |
| Case: | None |
Original: $949.00
-65%$949.00
$332.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Width - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Greasy T |
| Neck Pick-up: | Revtron |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish: | Cream |
| Case: | None |














