Reverend Eastsider T Electric Guitar - Satin Powder Yellow
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Bridge Pick-up: | Talnico Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Talnico Bridge |
| Scale Length: | 25.5" |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish | Satin Powder Yellow |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Eastsider T Electric Guitar - Satin Powder Yellow
Reverend Eastsider T Electric Guitar - Satin Powder Yellow
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Bridge Pick-up: | Talnico Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Talnico Bridge |
| Scale Length: | 25.5" |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish | Satin Powder Yellow |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Bridge Pick-up: | Talnico Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Talnico Bridge |
| Scale Length: | 25.5" |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish | Satin Powder Yellow |
| Case: | None |














