Reverend Club King 290 With Bigsby - Deep Sea Blue
Specs
| Body Material: | Semi-Hollow Korina, Solid Spruce top |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Bridge Pick-up: | CP-90 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP-90 |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Deep Sea Blue |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reverend Club King 290 With Bigsby - Deep Sea Blue
Reverend Club King 290 With Bigsby - Deep Sea Blue
Specs
| Body Material: | Semi-Hollow Korina, Solid Spruce top |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Bridge Pick-up: | CP-90 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP-90 |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Deep Sea Blue |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Semi-Hollow Korina, Solid Spruce top |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Bridge Pick-up: | CP-90 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP-90 |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Deep Sea Blue |
| Case: | None |














