Martin Limited Edition Style 1 Centennial Uke
Specs
| Body Top: | Mahogany |
| Body Back/Sides | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Morado |
| Body Shape: | Soprano Ukulele |
| Neck Profile: | Soprano Ukulele w/ Standard Taper |
| Scale Length: | 13.614" |
| Bracing: | Non-Scalloped Soprano Ukulele |
| Nut: | 1-13/32” |
| Electronics: | None |
| Case: | Soft Gig Bag |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Martin Limited Edition Style 1 Centennial Uke
Martin Limited Edition Style 1 Centennial Uke
Specs
| Body Top: | Mahogany |
| Body Back/Sides | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Morado |
| Body Shape: | Soprano Ukulele |
| Neck Profile: | Soprano Ukulele w/ Standard Taper |
| Scale Length: | 13.614" |
| Bracing: | Non-Scalloped Soprano Ukulele |
| Nut: | 1-13/32” |
| Electronics: | None |
| Case: | Soft Gig Bag |
Original: $469.00
-65%$469.00
$164.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Mahogany |
| Body Back/Sides | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Morado |
| Body Shape: | Soprano Ukulele |
| Neck Profile: | Soprano Ukulele w/ Standard Taper |
| Scale Length: | 13.614" |
| Bracing: | Non-Scalloped Soprano Ukulele |
| Nut: | 1-13/32” |
| Electronics: | None |
| Case: | Soft Gig Bag |














