Martin Custom M14 0000 Adirondack Spruce - Sinker Mahogany Back and Sides
Specs
| Top Material: | Adirondack Spruce |
| Back/Sides Material: | Sinker Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Scale Length: | 25.4" |
| Nut: | 1 3/4" |
| Electronics: | None |
| Finish: | Gloss Natural |
| Case: | Martin Hardshell |
| Weight: | 3 lbs, 15.5 oz |
| Year: | 2018 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Martin Custom M14 0000 Adirondack Spruce - Sinker Mahogany Back and Sides
Martin Custom M14 0000 Adirondack Spruce - Sinker Mahogany Back and Sides
Specs
| Top Material: | Adirondack Spruce |
| Back/Sides Material: | Sinker Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Scale Length: | 25.4" |
| Nut: | 1 3/4" |
| Electronics: | None |
| Finish: | Gloss Natural |
| Case: | Martin Hardshell |
| Weight: | 3 lbs, 15.5 oz |
| Year: | 2018 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Top Material: | Adirondack Spruce |
| Back/Sides Material: | Sinker Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Scale Length: | 25.4" |
| Nut: | 1 3/4" |
| Electronics: | None |
| Finish: | Gloss Natural |
| Case: | Martin Hardshell |
| Weight: | 3 lbs, 15.5 oz |
| Year: | 2018 |























