Fender American Professional Jaguar - Maple Fingerboard - Antique Olive
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | V-Mod Single-Coil Jaguar |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | V-Mod Single-Coil Jaguar |
| Fret Size: | Narrow Tall |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.685" Bone |
| Bridge: | Vintage-Style Floating Tremolo with Tremolo Lock Button |
| Finish | Antique Olive |
| Case: | Elite Molded Case |
| New Modern “Deep C" Neck Shape | |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Fender American Professional Jaguar - Maple Fingerboard - Antique Olive
Fender American Professional Jaguar - Maple Fingerboard - Antique Olive
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | V-Mod Single-Coil Jaguar |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | V-Mod Single-Coil Jaguar |
| Fret Size: | Narrow Tall |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.685" Bone |
| Bridge: | Vintage-Style Floating Tremolo with Tremolo Lock Button |
| Finish | Antique Olive |
| Case: | Elite Molded Case |
| New Modern “Deep C" Neck Shape | |
Original: $1,549.99
-65%$1,549.99
$542.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | V-Mod Single-Coil Jaguar |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | V-Mod Single-Coil Jaguar |
| Fret Size: | Narrow Tall |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.685" Bone |
| Bridge: | Vintage-Style Floating Tremolo with Tremolo Lock Button |
| Finish | Antique Olive |
| Case: | Elite Molded Case |
| New Modern “Deep C" Neck Shape | |














